Oczyszczanie manualne
Manualne oczyszczanie skóry polega na ręcznym procesie usuwania ze skóry niedoskonałości. Zalicza się do nich przede wszystkim zaskórniki zamknięte i otwarte.
Manualne oczyszczanie twarzy to obecnie nowoczesny i bardzo popularny zabieg. Ma on na celu wyeliminowanie niepotrzebnych i zalegających mas rogowych z gruczołów łojowych. Są one zazwyczaj efektem przemiany materii, zanieczyszczonego otoczenia oraz nadmiernego wydzielania sebum czy nieprawidłowego procesu złuszczania naskórka.
Obecnie odchodzi się już od tradycyjnych metod oczyszczania twarzy z zastosowaniem wapozonu, czyli rozpulchniania skóry gorącą parą wodną. Nowoczesna kosmetologia w tym celu wykorzystuje zaawansowane, termiczne maski rozpulchniające oraz peelingi chemiczne. Dlaczego? Ponieważ oprócz działania rozpulchniającego skórę wykazują także inne działa terapeutyczne. Przede wszystkim, wykazują właściwości przeciwzapalne i regulujące pracę gruczołów łojowych. Dodatkowo, można je stosować przy skórach naczynkowych, bo nie powodują drażnienia.
Podczas manualnego oczyszczania twarzy można wykorzystać także mikrodermabrazję, która także ułatwi doczyszczenie zapchanych gruczołów łojowych.
Wbrew panującej powszechnie opinii o wysokiej bolesności samego zabiegu, jak i długiej rekonwalescencji, zabieg przy użyciu odpowiedniego sprzętu i kosmetyków nie należy do traumatycznych. Najczęściej w ciągu kilku godzin po zabiegu skóra wraca do normalnego stanu.
-
- Czas trwania zabiegu – 60 – 120 min.
- Okres rekonwalescencji – do 3 dni.
- Seria zabiegowa – 1-2 zabiegi.
- Dla kogo polecamy zabieg – skóra zanieczyszczona, rozszerzone pory, zaskórniki zamknięte i otwarte.
- Przeciwwskazania – choroby bakteryjne i wirusowe oraz stany zapalne w miejscu zabiegu, uczulenia na preparaty zabiegowe, skóra poddana innym zabiegom w ostatnim czasie (do konsultacji z osobą wykonującą zabieg).
Sprawdź bezbolesną alternatywę oczyszczania manualnego – Omega Hydro Peel II