Zamykanie naczyń
Zamykanie naczyń to jeden z najpopularniejszych zabiegów redukujących rumień i zaczerwienia. Otwierające się naczynka to problem wielu, najczęściej dorosłych już osób. Umiejscawiają się one zazwyczaj na policzkach, nosie i brodzie, a w efekcie mogą być początkiem trądziku różowatego. Ponadto, nasilają rumień i uwrażliwiają skórę na działanie czynników zewnętrznych, takich jak na przykład słońce, wiatr, czy mróz.
Z tym problemem borykają się zazwyczaj osoby z nadciśnieniem tętniczym oraz wrodzoną wrażliwością naczyń krwionośnych. Ponadto, skłonność do rozszerzania się naczyń często jest uwarunkowana genetycznie i zależy od płci.
Jeśli nieestetyczna siatka rozszerzonych naczynek na twarzy stale się powiększa, a pieczenie skóry jest coraz bardziej intensywne, oznacza to, że należy skorzystać z laserowych zabiegów zamykania rozszerzonych naczynek na twarzy.
Najpopularniejszą metodą zamykania naczynek jest zabieg metodą laserowa. W naszym gabinecie do redukcji zmian naczyniowych używamy lasera diodowego VARILITE firmy CUTERA. W sposób wybiórczy w zetknięciu z barwnikiem krwi – hemoglobiną, zamienia się w ciepło powodując obkurczenie i trwałe zamknięcie naczynia. Skoagulowane, czyli zamknięte naczynie jest już zniszczone na zawsze. Potrzeba jedynie czasu, żeby uległo resorpcji, czyli naturalnemu wchłonięciu przez organizm, co oznacza że rumień znika. Dzięki tak precyzyjnej technologii oraz wiedzy lekarza zabiegowego redukcja naczynek jest bezpieczna i minimalizuje możliwości powikłań po zabiegu. Sam zabieg wykonujemy bez znieczulenia.
Ważne informacje:
- Czas trwania zabiegu – 30-45 min.
- Okres rekonwalescencji – do 3 dni może występować zaczerwienienie i obrzęk, do 7 dni na skórze mogą występować strupki.
- Seria zabiegowa – zazwyczaj jeden zabieg, przy dużej ilości zmian możliwa większa ilość zabiegów (2-3 zabiegi).
- Dla kogo polecamy zabieg – skóra z rumieniem, naczyniowa.
- Przeciwskazania – choroba nowotworowa, choroby bakteryjne i wirusowe oraz stany zapalne w miejscu zabiegu, skóra opalona, epilepsja, stosowanie niektórych leków i antybiotyków oraz substancji fotouczulających (np. dziurawiec, nagietek), stosowanie maści i kremów dermatologicznych z kwasami, antybiotykami, retinolem, kuracja izotretinoiną, skóra poddana innym zabiegom w ostatnim czasie (do konsultacji z osobą wykonującą zabieg.
Sprawdź także FOTOTERAPIĘ RUMIENIA