Dzień dobry! Troszkę nas tutaj nie było, ale wracamy do Was z kolejnym, ciekawym zagadnieniem, jakim jest stymulator tkankowy. Jest to innowacja w regeneracji skóry i ostatnio jeden z Waszych ulubionych zabiegów. Mamy nadzieję, że poprzedni wpis o kwasie hialuronowym przypadł Wam do gustu i rozjaśnił Wasze wątpliwości. Dzisiaj, oprócz ogólnej wiedzy, przedstawimy różnice pomiędzy kwasem hialuronowym, a stymulatorami tkankowymi.
Jaką rolę w naszej skórze będzie spełniać stymulator tkankowy?
Stymulatory tkankowe to substancje, które prowadzą do produkcji elastyny i kolagenu typu I . Ich działanie nie jest natychmiastowe, jak w przypadku kwasu hialuronowego, a opiera się na długotrwałym pobudzaniu skóry do odbudowy.
Najczęściej stosowanymi substancjami aktywnymi w popularnych preparatach dostępnych na rynku są:
– polikaprolakton (Ellanse)
– kwas polimlekowy (Sculptra)
– hydroksyapatyt wapnia (Radiesse)
Czy wszystkie z wyżej wymienionych składników działają tak samo?
Pomimo różnych związków będących inicjatorami zmian w naszej skórze, wszystkie z nich aktywują w niej podobne procesy. Każdy z nich, po podaniu igłowym, będzie stymulował produkcję nowych fibroblastów, a co za tym idzie będzie prowadził do wytworzenia nowych włókien kolagenowych odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowego napięcia i gęstości skóry. Ponadto, biostymulatory wytwarzają coś w rodzaju “rusztowania” w skórze, dzięki czemu jesteśmy w stanie osiągnąć znaczy efekt liftingu i odbudowy utraconej tkanki.
W przeciwieństwie do kwasu hialuronowego, finalnego efektu nie zobaczymy od razu po iniekcji. To kiedy?
Stymulatory tkankowe potrzebują czasu na odbudowę kolagenu, a co za tym idzie na osiągnięcie maksimum swojego działania. Przy podaniu preparatu, początkowy efekt zabiegowy jest widoczny dla Pacjenta, ale nie jest spowodowany działaniem stymulatora, a tylko objętościowym podaniem w dane miejsce. Po krótkim czasie efekt wypełnienia spada, a biostymulator zaczyna pracę i produkcję nowych komórek. Pierwsze efekty zaczynamy zauważać po miesiącu, a widoczną przemianę w trzecim miesiącu od zabiegu.
Z naszego doświadczenia wiemy iż, dużą rolę w efekcie końcowym stymulacji, ma sama klasyfikacja Pacjenta do zabiegu, jego wiek, stan zdrowia i higieniczny tryb życia. W zależności od preparatu Wasz piękny wygląd będzie się utrzymywał od roku do 3 lat. To znacznie dłużej, niż w przypadku usieciowanego kwasu hialuronowego, którego efekt widoczny jest od 8 do 18 miesięcy. Dlatego warto rozważyć zabieg z użyciem stymulatora tkankowego, jako alternatywy dla zabiegów z klasycznymi wypełniaczami.
Stymulatory wykorzystujemy w obszarach, które wymagają liftingu i rewitalizacji. Są to przede wszystkim środkowa i dolna część twarzy. Można zastosować również preparat w górnym obszarze twarzy, jak na przykład poprawa wyglądu okolic brwi czy skroni. Skóra poddana zabiegowi zyskuje blask i młody wygląd, a także w znacznym stopniu zmienia się jej jakość i struktura. Stymulatory wykazują wysoki profil bezpieczeństwa oraz nie wywołują reakcji alergicznych.
Jeśli jesteś ciekawa, jakich preparatów używamy w naszym gabinecie, sprawdź poniższy link:
https://laser-med.pl/stymulatorytkankowe.html
Do zobaczenia w kolejnym wpisie!