0,00  zł

Koszyk jest pusty

Problemy skórne

Zdrowa, zadbana skóra bez niedoskonałości to marzenie każdego z nas. Borykasz się z rozszerzonymi naczyniami, trądzikiem czy przebarwieniami? Sprawdź jak możemy Ci pomóc i ciesz się pięknym wyglądem!

Trądzik

Trądzik (acne vulgaris) jest jedną z najczęstszych chorób gruczołów łojowych, zależną od androgenów. Przyczynami powstawania trądziku są nadprodukcja łoju, zaburzenia rogowacenia ujść jednostek włosowo-łojowych, kolonizacja gruczołów łojowych przez bakterie Propionibacterium acne i rozwój stanu zapalnego.

Przebarwienia

Za kolor naszej skóry odpowiada melanina - barwnik, który wytwarzają melanocyty. W wyniku zaburzenia pracy melanocytów (np. poprzez ekspozycję na słońce) dochodzi do nadprodukcji melaniny i nierównej pigmentacji, a co za tym idzie, do powstawania przebarwień.

Najczęstszymi przyczynami powstawania zmian barwnikowych są: promieniowanie UV, zaburzenia hormonalne oraz uwarunkowania genetyczne.

Aby zapobiegać ich powstawaniu należy bezwzględnie pamiętać o stosowaniu ochrony przeciwsłonecznej - kremów z wysokim filtrem UVA/UVB.

Trądzik różowaty

Trądzik różowaty to przewlekła, zapalna choroba charakteryzująca się wystepowaniem rumienia, teleangiektazji, grudek lub krostek w środkowej części twarzy. 

Skóra naczyniowa i rumień

Problem rumienia i rozszerzonych naczyń dotyczy coraz większej ilości społeczeństwa, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Zmiany te zazwyczaj ulegają nasileniu pod wpływem czynników zewnętrznych takich jak: promieniowanie słoneczne, mróz, sauna itp. Nieobojętne również są czynniki hormonale jak np. menopauza.

Facebook